niedziela, kwiecień 28, 2024

Temat : Wielkanoc, pachnąco, kolorowo, smacznie, pięknie i zdrowo

1.Odczytaj temat zajęć
ZAŁĄCZNIK

2.Porozmawiajcie o tradycjach Świąt Wielkie Nocy w waszych domach, zwróćcie uwagę na potrzebę bliskości i odpowiedniego nastroju.

3.Święconka –rozpoznaj produkty które powinny znaleźć się w wielkanocnym koszyku
ZAŁĄCZNIK

3.Wielkanocne rymy ułóż rym do wyrazów:
-Wielkanoc……(dobranoc)
-zajączek………(pączek)
-pisanki……… (wianki)
-baranek………(dzbanek)

4.Zajączk na łące-skacz jak zajączek na hasło rodzica wykonaj polecenia:
- zajączek je marchewkę,
- zajączek się myje,
- zajączek nasłuchuje czy zbliża się myśliwy,
Zajączek odpoczywa na leśnej polanie.

4. „Wielkanocna kura”- praca plastyczna. Dzieci wycinają z „Wyprawki 38” kształt koszyka, składają go i sklejają w wyznaczonych miejscach. Gotowy koszyk można wyścielić sztuczna trawą i umieścić w środku ozdobione własnoręcznie pisanki.

5.Nakrywanie do wielkanocnego stołu-pomóżcie swoim rodzicom nakryć stół do wielkanocnego śniadania( ułóżcie talerze, po prawej stronie nóż, po lewej widelec, nad talerzem łyżeczka …)

Teraz już możecie wspólne zasiąść do stołu i cieszyć się wyjątkową atmosferą Świąt Wielkanocnych spędzanych w gronie najbliższych……A JA ŻYCZĘ WAM DROGIE DZIECI I RODZICE ZDROWYCH I SPOKOJNYCH, ,PRZEPEŁNIONYCH WIARĄ, NADZIEJĄ I MIŁOŚCIĄ ŚWIĄT WIELKIEJ NOCY SPEDZONYCH W GRONIE NAJBLIŻSZYCH
POZDRAWIAM SERDECZNIE INGA MATUSZEWSKA

Dla chętnych

Wielkanocny kurczak . Dzieci wypychają z „Wyprawki 39” elementy składowe. Zaginają części korpusu na liniach przerywanych i sklejają. Do powstałego w ten sposób tułowia przyklejają dziób i skrzydła. Zanim przykleją nogi, składają je w kilku miejscach w harmonijkę. Dziurkaczem wykonują otwór w grzebieniu i przewlekają przez niego sznurek lub wstążkę .

Pobawcie się w ogrodników i załóżcie domowe hodowle np. rzeżuchy, rzodkiewki, cebuli lub kwiatów:) rzeżuchę i rzodkiewkę wykorzystajcie potem do urozmaicania posiłków
Kolorowanki świąteczne