sobota, maj 18, 2024

ul.Sierakowskiego19, 97-500 Radomsko tel.:44 685 44 41

Projekt "Czyste powietrze, zdrowy przedszkolak"

wtorek, 26 marzec 2019 13:35

Czym skorupka za młodu nasiąknie

Od 01.02 do 30.06.2019r. nasze przedszkole realizuje Program Edukacji Ekologicznej dofinansowany przez WFOŚiGW w Łodzi pod nazwą „Czyste powietrze – zdrowy przedszkolak”.

Program skierowany jest przede wszystkim do dzieci ale również do rodziców i społeczności lokalnej. Wszelkie działania podejmowane w ramach projektu mają na celu wzbogacić wiedzę oraz podnieść poziom świadomości ekologicznej przedszkolaków i ich rodzin. Uzmysłowić jak wiele w ochronie środowiska, czystości powietrza mogą zrobić pojedyncze osoby czy gospodarstwa domowe. Uświadomić, że wrzucenie jednej plastikowej butelki do pieca ale powielone przez setki czy tysiące „pojedynczych” osób wpływa negatywnie na zdrowie wszystkich mieszkańców a przede wszystkim małych dzieci, że zaburza się w ten sposób funkcjonowanie ekosystemów, a przez to negatywnie wpływa na ich przyszłość – na naszą przeszłość.

W ramach programu dzieci będą miały okazję eksperymentować, doświadczać, obserwować, uczestniczyć w różnego rodzaju prelekcjach, warsztatach, wycieczkach oraz konkursach.

  • Radomsko ul.Sierakowskiego 19
  • 44 685 44 41
  • 44 685 44 40
  • dyrektorpp3@radomsko.pl